نسیم اقتصاد- مدیرعامل بانک انصار ورود هوشمندانه به حوزه کسب وکار را پیام اساسی تحول این بانک دانست که بستر آن را توسعه زیرساخت‌های تکنولوژیک و ساختارهای مدیریتی- دانشی تشکیل می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از اداره کل روابط عمومی و تبلیغات بانک انصار، دکتر آیت الله ابراهیمی در همایش سراسری مدیران بانک انصار، با تبیین راهبردهای اساسی بانک و تعهد آن در راستای اصلاح نظام بانکی کشور گفت: کاهش نرخ سود سپرده‌ها، اصلاح ساختارهای درآمدی بانک‌ها را در پی دارد.
وی پیام مهم فاز 2 طرح تحول بانک انصار را ورود هوشمندانه به حوزه کسب‌وکار بانک، توصیف کرد و افزود: ما برای رسیدن به هوشمندی نیازمند زیرساخت‌های تکنولوژیک و ساختارهای مدیریتی- دانشی و اجرایی هستیم.
مدیرعامل بانک انصار در ادامه با تبیین نقش اطلاعات و فناوری‌های نوین در هوشمندسازی حوزه کسب و کار و اهمیت اطلاعات بعنوان دستمایه اولیه این اقدام، بر لزوم به کارگیری حداکثر ظرفیت‌های موجود در راستای اشراف اطلاعاتی نسبت به مشتریان، بازار، رقبا و فضای کسب وکار تأکید کرد و یادآور شد:  اشراف به مدل کسب وکار، اصلاح ساختارهای درآمدی، استفاده از ابزارهای مالی و تکمیل سبد درآمدی و ارتقای توانایی‌های تخصصی، نیازمند دانش فنی متکی به جریان اطلاعات حرفه‌ای است.
ابراهیمی توجه جدی و دقیق به شناخت بازار، مشتریان، بانک، رقبا، حوزه های کسب وکار، تکنولوژی، میدان‌های بازی یا پلتفورم‌ها، نرم‌افزارها، اپ‌ها و استارت‌آپ‌ها را در فرایند هوشمندسازی رهگشا و ضروری قلمداد و تاکید کرد: چشم انداز گسترده و هوش تجاری، همراه با نوآوری و خلاقیت امروز بیش از هرچیز دیگری موردنیاز فرایندهای هوشمندسازی بانک است.
وی همچنین پیرامون حوزه وام و تسهیلات بیان کرد: بانک انصار به سمت پرداخت وام و تسهیلات خُرد وتوسعه بانکداری خُرد ریل‌گذاری شده است.
مدیرعامل بانک انصار در پایان، طرح‌رضوان را که ازطرح های پیشروی بانکی است؛ طرح دائمی و ماندگار در قالب عقود مبادله ای بانک نامید و از سپرده‌های امتیازی (طرح نافع) و طرح حاتم به عنوان اولویت های بانک در سال‌جاری یاد کرد.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما