نسیم اقتصاد- رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران گفت: برای حمایت مالی از کسب و کارهای دانش بنیان منابع مالی وجود دارد اما تاکنون استقبالی از سوی آنها برای دریافت تسهیلات صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبنا، کوروش پرویزیان در صبحانه مشترک اعضای اتاق بازرگانی ایران با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: به دلیل اینکه نظام تامین مالی منسجمی در کشور برای کسب و کارها وجود ندارد جوانان به دنبال استخدام در دستگاه های دولتی هستند و اگر این نظام تامین ایجاد شود کسب و کارهای نوپا در کشور رونق می گیرد.
وی با بیان اینکه بحث تامین مالی کسب و کارهای دانش بنیان بسیار مهم است، گفت: برای این کار منابع مالی وجود دارد اما منابع مالی بانک ها از سوی کسب و کارها مورد استقبال قرار نگرفته است.
پرویزیان افزود: در این زمینه در یکی از بانکها هزار میلیارد تومان برای کسب و کارهای کوچک و 100 میلیون دلار منابع ارزی در نظر گرفته شد اما استقبال خوبی صورت نگرفت و از این منابع استفاده نشد.
وی ادامه داد: بحث ارزیابی شرکت ها مسئله مهمی است که در این رابطه قرار بود صندوق نوآوری و شکوفایی تضامینی را برای کسب و کارها انجام دهد  تاتمام موسسات مالی بتوانند برپایه این تضامین شرکت ها را تامین مالی کنند که در این زمینه تا واحد مطلوب فاصله زیادی داریم.
رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: بحث راه‌اندازی بورس ایده ها و فعال شدن بازار سرمایه در حوزه دانش بنیان چند وقتی است که مطرح شده اما به جای خاصی نرسیده است.
پرویزیان تاکید کرد: فعالیت های دانش بنیان در بازار پول و حرکت به سمت پول دیجیتال با توجه به بحث تحریم ها می‌تواند کمک زیادی به اقتصاد ایران کند که در این زمینه باید اقدامات لازم انجام شود.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما