نسیم اقتصاد- رئیس سازمان استاندارد با اشاره به بازرسی 2400 جایگاه سی ان جی در کشور طی نیمه نخست امسال گفت: 130 جایگاه به دلیل نداشتن استانداردهای کافی گاز آنها به عنوان جریمه قطع شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از تسنیم، نیره پیروبخت امروز در نشستی خبری با اشاره به اقدامات سازمان استاندارد در 6 ماهه امسال ، اظهارداشت: تا کنون حدود 2هزار و 400 بازرسی از جایگاه های سی ان جی انجام شده که بیش از 1600 جایگاه رفع نقص کرده اند. همچنین 400 جایگاه نیز در این 6 ماه مورد بازرسی مجدد قرار گرفته که 130 جایگاه به دلیل نداشتن استانداردهای کافی با همکاری دستگاه های مربوط انشعاب گاز آنها به عنوان جریمه قطع شد.
وی در رابطه با خودروهای وارداتی به سیاست های جدیدی سازمان استاندارد در اجباری شدن تأییدیه استاندارد باطری و لاستیک این خودروها اشاره کردو افزود: البته لزوم نمایندگی های مجاز هم مورد تأکید قرار گرفته شده است.
رییس سازمان ملی استاندارد در خصوص وضعیت بنزین توزیع شده در کلان شهرها نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: با توجه به شبهاتی که در مورد آلایندگی هوا مطرح شد با اعلام آمادگی دادستانی تهران ارزیابی کیفیت بنزین های توزیعی با همکاری وزارت نفت انجام شد .
*گوگرد بنزین تهران بالا رفت
پیروزبخت اضافه کرد: در سال 96 نمونه بنزن در تهران 0.9 اعلام شد که سقف آن یک است . در بخش گوگرد که حد مجاز 50 است در نمونه گیری ها در تهران این عدد بالا و 58 ارزیابی شده است.
وی با بیان اینکه از اول دی ماه سال 97 باید استانداردهای جدید در خودروهای داخلی اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: در استانداردهای جدید 85 گانه مواردی از جمله ایمنی و ارتقا کیفی و کمی خودروها مد نظر قرار گرفته است. همچنین موضوع ترمز، استاندارد انحراف از مسیر و حفاظت از عابر پیاده و سرنشین در استاندارد های جدید قرار دارد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی اینکه وزیر صنعت در روزهای نخست فعالیت خود نامه ای را به هیات دولت ارسال کرد که براساس آن خودروسازان ملزم به از رده خارج کردن خودروهای پرمصرف نباشند، نظر شما در این رابطه چیست؟ گفت: هنوز این نامه به تصویب هیات دولت نرسیده اما من هم بعید می دانم به تصویب برسد.
در ادامه این نشست خبری مرندی مقدم معاونت نظارت سازمان استاندارد از درج کد ده رقمی بر روی آسانسورها خبرداد و گفت: هر آسانسوری که مورد تأیید سازمان استاندارد است کد ده رقمی را دریافت می کند که مردم می توانند این کد را که در داخل اسانسور نصب شده را به شماره 10001517 ارسال و از استاندارد بودن آسانسور مطلع شوند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما