نسیم اقتصاد- مدیر ناشران شرکت بورس و اوراق بهادار از حذف بسیاری از شرکت‌های پذیرش شده در بورس خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خبرنگاران جوان، طوبی دهقان مدیر ناشران شرکت بورس و اوراق بهادار درخصوص حذف بسیاری از شرکت‌ها از  بورس اظهار کرد: پذیرش یک شرکت در بورس به معنای مقبولیت تمام شرایط آن بوده و با از دست دادن معیار ورودی از قرارگیری در لیست بازار های دوم جا می ماند.
 وی از حذف  شرکت های پذیرش شده در خبر داد و گفت:البته امکان بازگشت شرکت های اخراج شده از بورس با کسب شرایط احراز همچنان وجود دارد.
این مقام مسوول با بیان این که ساز و کار مقرراتی، سیستمی و فنی بازار پایه توسط شورای عالی  و هیات مدیره سازمان بورس در سال 90 طراحی شد ،گفت:  پذیرش نشدن سهامی عام در بازار بورس و فرابورس از خردادماه سال مذکور  موجب ورود بازارپایه به این عرصه شد،  به طوری که هم اکنون 30 درصد کل بازار سرمایه (بورس و فرابورس) در بازار پایه پذیرش شده اند.
 هامونی با اشاره به اینکه بازار پایه متشکل از شرکت های شفاف همچون فرابورس، بورس کالا و.. است عنوان کرد: اگرچه در این بازار از شرکت های بورسی تا شرکت های غیرشفاف  حضور دارند اما طی سالیان متوالی مجامع و صورت های مالی آنها برگزار و شفاف سازی نشده است.
 وی با بیان اینکه امکان افزایش کیفیت و استانداراد در بازار بالاتر برای طیف وسیع فوق وجود دارد گفت:به عنوان نمونه  امسال شاهد بازگشت مجدد شرکت اخراج شده بهپاک به فرابورس بودیم که بعد از ریکاوری در افشای اطلاعات، نقدشوندگی و عملکرد مثبت در صورت مالی خود این امکان برای او محقق شد.
گفتنی است؛ معامله اوراق شرکت های بورسی و  خارج از بازار سرمایه هزینه سنگینی برای سهامداران و صاحبان شرکت‌ها در پی داشته است وهم اکنون نیز شاهد خروج معاملات سخاب  از بازار سرمایه هستیم که قیمت آن در شهر‌های مختلف متفاوت بوده و از هیچ پلتفرم مشخصی در قیمت گذاری و معاملات پیروی نمی‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات شما