نسیم اقتصاد- نشست خبری نمایشگاه تراکنش ایران با حضور کورش پرویزیان، رییس شورای سیاست گذاری " ITE 2017"و مدیرعامل بانک پارسیان و دکتر بیات، مدیرعامل فابا با اصحاب رسانه امروز برگزار شد و اهداف کلان نمایشگاه تراکنش ایران و برنامه های این رویداد بحث شد .

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد، کورش پرویزیان رییس شورای سیاست گذاری "   ITE 2017" در نشست خبری نمایشگاه تراکنش ایران درگفتگو با اصحاب رسانه گفت: این رویداد با مشارکت کانون بانک های خصوصی و دولتی سومین سال خود را تجربه می کند که هدف اصلی از حمایت از این رویداد کمک به بومی سازی فناوری های حوزه پرداخت و موضوعات بسیار مهم مرتبط با این رویداد ازجمله فین تک ها و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباط درحوزه پرداخت ها است .
پرویزیان درادامه اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه برای مشتریان شبکه بانکی و همچنین اقتصاد کشور بسیار مهم است و این امر در کاهش هزینه های مرتبط با فعالیت های نظام بانکی ، کاهش زمان ، کاهش هزینه های اضافی دررابطه با پرداخت و دریافت مالی ، راحتی در دسترسی به نیازمندی های خاص برای جامعه حائز اهمیت است.
رییس کانون بانکها و موسسات اعتباری خصوصی چشم انداز آینده ایران را اینگونه تصور کرد و بیان کرد: امید می رود در سال های آینده با حمایت بیشتر مسئولان مرتبط با محیط زیست و همکاری مالی آنها همانگونه که در سند چشم انداز 1404 پیش بینی شده است تلاشمان براین است که ایران به برترین کشورمنطقه  تبدیل شود و یکی از ابزارهای رسیدن به پیشتازی درخاورمیانه این است که صنعت مالی و بانکی و صنایع مرتبط با آن به ویژه صنعت پرداخت روز آمد باشد .
مدیر عامل بانک پارسیان گفت: بزرگترین سرمایه و ذخیره ارزشی کشور جوانان تحصیلکرده هستند که می‌توانند با ا یجاد کسب و کارهای نوین در کشور وارد بازار کار شوند و در این عرصه در جایگاه بهتری قرار گیرند.
وی با اشاره به تحریم‌های بانکی گفت: برگزاری چنین رویدادهایی می‌تواند حمایت خود از نظام مالی و بانکی ایران را به همره داشته باشد ضمن آنکه برگزاری چنین رویدادهایی به ثبات و پایداری مالی و جلوگیری از این اختلالات کمک خواهد کرد.
رییس شورای سیاست گذاری "ITE 2017  " با اشاره به تحریم های اعمال شده بر نظام بانکی گفت: علی رغم تحریم های قفل کننده بانکی، نظام بانکی توانست درحوزه تکنولوژی پرداخت ، سخت افزار ، نرم افزار ، ایجاد سیستم های نگهداری داده ، سیستم های تبادل داده و امنیت داده شرایط رو به جلویی داشته باشد.
پرویزیان افزود: شبکه مالی ایران ظرفیت استفاده از تکنولوژی های نوین را ایجاد کرده است اما در حال حاضر در برخی بانک های دنیا مشتریان به صورت الکترونیک خدمات بانکی انجام می دهند و در کشور ما برخی محدودیت ها وجود دارد که امیدواریم با رفع محدودیت ها ، بانک موبایلی در آینده ای نزدیک ایجاد شود و نیازی به حضور در شعبه بانکی نباشد.
وی گفت: موضوع مهم دیگری که در این رویداد به آن پرداخته می شود ، سند نظام مالی است که استفاده از فناوری های نو را با توجه به سیستم بانکی شامل می شود.
وی گفت: در خصوص تامین مالی کسب و کارهای نوین با توجه به سیاست‌های ابلاغی در جایگاه خوبی قرار داریم و از منابع صندوق توسعه ملی برای این بخش به ویژه در حوزه صادرات کمک شده است.
نمایشگاه تراکنش به قطب رویدادهای خاورمیانه تبدیل خواهد شد
دبیرکل نمایشگاه بین المللی تراکنش گفت : این نمایشگاه به قطب رویدادهای خاورمیانه تبدیل خواهد شد و اولین بار در ایران 53 شرکت استارت آپی و فین تک حضور دارند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدمراد بیات در نشست خبری سومین نمایشگاه بین المللی تراکنش ایران افزود: رویکرد این نمایشگاه توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی در عرصه فناوری های نوین و صنعت پرداخت ، است.
وی با اشاره به اینکه دنیای آینده دنیای همکاری بانک ها و فین تک هاست، گفت : باید از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده و به سمت توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی حرکت کنیم.
وی گفت : محتوای این نمایشگاه ، اکوسیستم بانکداری و بانکداری دیجیتال است و ما از بانکداری سنتی به سمت بانکداری نوین در حرکت هستیم.
دبیرکل این نمایشگاه ادامه داد: کارکردهای نمایشگاه مشخص و تعیین شده است که می توان به نمایش ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه و همچنین زمینه سازی برای افزایش تعامل با عرصه بین الملل اشاره کرد.
بیات خاطر نشان کرد: این نمایشگاه به قطب رویدادهای خاورمیانه تبدیل خواهد شد و بانک ها و شرکت های خصوصی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
 
 

اخبار مرتبط

نظرات شما