نسیم اقتصاد- رییس شعبه بوشهربانک توسعه صادرات اعلام کرد: 237 میلیارد ریال تسهیلات از منابع این بانک و صندوق توسعه ملی به بخش شیلات استان بوشهر اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، آقای محمد افلاکی روشن با اعلام این مطلب افزود: این تسهیلات در قالب قراردادهایی چون سلف فروش اقساطی و مشارکت مدنی ‍به صادرکنندگان بخش شیلات ‍پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: عمده تسهیلات صادراتی این شعبه از بدو تأسیس تاکنون در زمینه صنایع آبزیان پرداخت گردیده و صادرکنندگان برتر کشوری و استانی این حوزه در سالهای اخیر از مشتریان این شعبه می باشند.
افلاکی روشن همچنین گفت : استان بوشهر سالیانه به طور متوسط حدود 15000 تن میگوی پرورشی در 10 مجتمع و سایت که در سطح چهار هزار و چهارصد هکتار از اراضی این استان ‍پرورش می یابد٬ تولید می کند.
به گفته رییس شعبه بوشهر بانک توسعه صادرات٬ حدود 95 درصد از این تولیدات به میزان 80 میلیون دلار به کشورهای مختلف جهان از جمله چین، اسپانیا، تایوان، لبنان و امارات متحده عربی صادر می شود.
با عنایت به تولید 70% از میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر این صنعت به عنوان یکی از مهمترین صنایع استان تبدیل شده است.
در صنایع غذایی امروزه از آبزیان به عنوان یکی از سالم ترین و بهترین مواد غذایی یاد می شود و یکی از اهداف کارشناسان تغذیه گنجاندن آبزیان شامل ماهی و میگو در سبد غذایی خانوارهای ایرانی است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما