نسیم اقتصاد- بانک قرض الحسنه مهر در راستای طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در کشور تا تاریخ 15 مهر ماه سال 96 بالغ بر 15 هزار و 330 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر، بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای اجرای بند (ج) تبصره 16 قانون بودجه سال 1396 موضوع اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و با هدف کاهش صف انتظار متقاضیان، این اقدام را با اولویت پرداخت تسهیلات به مناطق محروم و به ترتیب تاریخ ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج در دستور کار خود قرار داد و تا کنون بالغ بر 15 هزار و 330 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج یکصد میلیون ریالی به زوجین پرداخت نموده است.
در راستای اجرایی کردن طرح ضربتی پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج در 31 استان کشور از تاریخ 1 مرداد ماه تا 15 مهر ماه سال 96، این بانک 15 هزار و 330 فقره وام قرض الحسنه ازدواج به ارزش 1599 میلیارد ریال پرداخت کرد.
بنا براین گزارش، بانک قرض الحسنه مهرایران در استان های مازندران، تهران، خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین میزان پرداخت وام ازدواج را داشته است.
در اجــرای طـــرح ضـربتـی اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و بر اساس تفاهمنامه انجام شده بین بانک قرض الحسنه مهرایران و بانک مرکزی، مقرر شده بود طی 60 روز کاری(مرداد و شهریور ماه) 15هزار و سیصد فقره وام ازدواج و جهیزیه به زوج های جوان پرداخت شود و در این راستا صد درصد متقاضیان موفق به دریافت وام قرض الحسنه ازدواج شده اند.
شایان ذکر است، بانک مرکزی در این طرح تلاش کرد تا با کمک بانک‌ قرض الحسنه مهر ایران، ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون و صندوق قرض الحسنه پارسیان و با ابلاغ سهمیه های مربوط به هر بانک، صف دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را از 550 هزار نفر به صفر برساند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما