نسیم اقتصاد- از نظر حرفه ای، هیچ فردی نمی پذیرد که در بازار منفی، شاخص مثبت باشد و سازمان بورس به هیچ وجه خواهان چنین رویه ای نیست و در این رابطه به مدیران بورس نکاتی را اعلام کرده تا پیگیری های لازم از "فارس" به عمل آید.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از سنا، برخلاف نظر برخی فعالان ، معامله بلوکی بر سهام این شرکت انجام نشده و سهامداران حقوقی با هدف حمایت از سهم اقدام به خرید سهام از سرمایه گذاران خرد کرده اند.
محسن خدابخش، مدیرنظارت بر بورس های سازمان بورس درباره رشد قیمت سهام "فارس"، در جریان معاملات دیروز و امروز گفت: بر خلاف انتقاداتی که مطرح است، معاملات بلوکی تعریف و شرایط خاص خود را دارد و برای این شرکت رخ نداده است. به طوری که عمده معاملات 3.5 میلیون سهمی مربوط به سهامداران خرد است.
این مقام مسئول افزود: نکته دوم مربوط به علت رشد قیمت سهام "فارس" در روز منفی بازار است که اگر ناشی از مجمع هلدینگ خلیج فارس باشد، از نظر سازمان درست نیست و مدیرانی که می خواهند به طور حرفه ای در بازار فعالیت داشته باشند نباید چنین اقدام غیر حرفه ای را انجام دهند.
خدابخش با بیان اینکه سازمان بورس نمی تواند مانع از معاملات خرد سهام شرکت ها شود، تاکید کرد: مسوولان سازمان بورس به رویداد امروز بازار انتقاد دارند و 100 درصد مخالف شاخص سازی با یک شرکت در برابر کاهش قیمت سهام دیگر شرکت ها هستند.
وی با رد درخواست سازمان بورس برای انجام معاملات بلوکی و خرید و فروش سهام برخی شرکت ها با هدف شاخص سازی خاطر نشان کرد: از نظر حرفه ای، هیچ فردی نمی پذیرد که در بازار منفی، شاخص مثبت باشد و سازمان بورس به هیچ وجه خواهان چنین رویه ای نیست و در این رابطه به مدیران بورس نکاتی را اعلام کرده تا پیگیری های لازم از "فارس" به عمل آید.

اخبار مرتبط

نظرات شما