نسیم اقتصاد- شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز پنج شنبه با افزایش نسبی روبرو شد و یورو هم با روندی یکنواخت به کار خود ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز پنج شنبه به دلیل پدیدار شدن سرنخ هایی مبنی بر رشد مثبت اقتصاد آمریکا با افزایش نسبی روبرو شد؛ این در حالی است که تعطیلات در برخی از کشورهای آسیا و همچنین بلاتکلیفی از تاثیر طوفان های اخیر آمریکا بر روی اقتصاد این کشور، سرمایه گذاران را محتاط نگه داشته است.
همچنین «شاخص مدیریت عرضه فعالیت های غیر تولیدی» آمریکا به 59.8 واحد در ماه سپتامبر افزایش پیدا کرد که بیشترین رقم از ماه اوت سال 2005 میلادی به بعد محسوب می شود؛ ضمن اینکه میزان تولیدات و فروش خودرو آمریکا هر کدام به ترتیب به بیشترین سطح خود در 13 سال و 12 سال اخیر رسیده است.
در همین حال میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه در منطقه خارج از ژاپن با کمی روند افزایشی روبرو شد؛ این در حالی است که بورس های هنگ کنگ، چین و کره جنوبی به دلیل تعطیلات رسمی، فعالیتی ندارند.
البته شاخص بورس «نیکی» ژاپن تقریبا بدون تغییر بود؛ در حالیکه بورس استرالیا 2 دهم درصد روند افزایشی به خود گرفت. در اسپانیا هم شاخص بورس این کشور به دلیل بحران استقلال منطقه «کاتولانیا» هم به پایین ترین سطح خود در 15 ماه اخیر رسید.
در بازار جهانی ارز، یورو با روندی یکنواخت در برابر 1.1761 دلار معامله شد و هر دلار هم به 112.77  ین رسید که در مقایسه با هفته گذشته تنزل نشان می دهد.
هر دلار استرالیا هم به دلیل آمار ضعیف خرده فروشی این کشور با 4 دهم درصد کاهش به 78.30 سنت رسید.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما