نسیم اقتصاد- معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: براساس قانون ما مکلف به ایجاد فضای کسب و کار مناسب برای فعالان در بخش صنعت برق نیز هستیم و تغییر تعرفه انشعاب بر اساس مصوبه مجلس بوده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از پاون، مهندس هوشنگ فلاحتیان معاون برق و انرژی وزیر نیرو در گفتگو با خبر ساعت 21 شبکه اول سیما درباره علت افزایش قیمت انشعاب های برق اظهار داشت: براساس ماده 4 قانون حمایت از صنعت برق وزارت نیرو موظف است هزینه برقراری انشعاب برق به تفکیک نقاط مختلف کشور و در کلانشهرها به تفکیک مناطق شهری به گونه ای تعیین و ابلاغ نماید که میانگین آن از قیمت تمام شده بیشتر نگردد.
وی افزود: با اینکه براساس این مصوبه ما می توانستیم افزایش تعرفه ها را هر چه زودتر در دستور کار قرار دهیم اما وزارت نیرو برای انجام کار کارشناسی بیشتر آن را در در دستور کار ستاد تنظیم بازار دولت قرار داد.
وی ادامه داد: این ستاد نیز با انجام بررسی های کارشناسی گوناگون در نهایت در مردادماه سال 1395 در مورد چگونگی افزایش تعرفه انشعاب های برق تصمیم گرفت و براساس آن قرار شد طی 6 سال یعنی تا سال 1401 قیمت تعرفه انشعاب های برق به هزینه تمام شده آن برسد.
فلاحتیان تصریح کرد: براساس قانون ما مکلف به ایجاد فضای کسب و کار مناسب برای فعالان در بخش صنعت برق نیز هستیم و باید توجه داشت که در حال حاضر ما در بخش انشعاب های روستایی تنها 400 هزار تومان بابت هر انشعاب دریافت می کنیم در حالیکه هزینه تمام شده هر انشعاب حدود 4 میلیون تومان است.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو تأکید کرد: در چنین شرایطی مسلما بخش خصوصی چندان رغبتی به توسعه فعالیت های خود در این صنعت پیدا نمی کند و ما نمی توانیم شاهد توسعه صنعت برق و افزایش اشتغال در این حوزه باشیم.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما