نسیم اقتصاد- قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد افزایش به 1275 دلار و 34 سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از تسنیم، در حالی که ارزش دلار نسبت به بالاترین رقم یک ماه و نیم گذشته در برابر سبد ارزهای جهانی کاهش یافته، قیمت طلا بعد از رسیدن به پایین ترین رقم هفته اخیر در جلسه گذشته امروز رشد داشت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد افزایش به 1275 دلار و 34 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز سه شنبه به پایین ترین رقم از اواسط ماه اوت تاکنون یعنی 1267 دلار و 76 سنت رسیده بود.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز برای تحویل در ماه دسامبر با 0.3 درصد افزایش به 1278 دلار رسید.
جوردن الیسئو، اقتصاددان ارشد موسسه ای بی سی بولیون گفت: «قیمت طلا در طی 24 ساعت گذشته تثبیت شده که کاهش نسبی ارزش دلار در این زمینه موثر بوده است
پس از آنکه این احتمال قوت گرفت که گزینه احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای ریاست فدرال رزرو آمریکا، به اندازه ای که قبلا تصور می شد خط مشی تهاجمی نخواهد داشت، ارزش دلار روز چهارشنبه در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی کاهش یافت.
در همین حال، ارزش سهام در بورس های جهانی به روند رشد خود ادامه داد و شاخص نیکی ژاپن به دلیل فروش خوب خودرو در آمریکا در ماه سپتامبر به بالاترین رقم خود از اوت 2015 تاکنون رسید.
همچنین به دنبال مشاهده علائمی از رشد قوی اقتصاد جهانی، 3 شاخص اصلی بورس آمریکا روز سه شنبه رشد بی سابقه ای را پشت سر گذاشتند.
کاهش ارزش دلار قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارزها کاهش می دهد و می تواند موج تقویت تقاضا گردد. این در حالی است که تقویت شاخص ها در بازارهای بورس می تواند موجب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازارهای پرریسک و خروج سرمایه از بازار طلا شود.
 

اخبار مرتبط

قیمت طلا کاهش یافت

قیمت طلا کاهش یافت

نسیم اقتصاد- قیمت هر اونس طلا که در معاملات اولیه روز جمعه به 1361 دلار و 76 سنت رسیده بود،... 28 بهمن 1396

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

نسیم اقتصاد- قیمت نفت روز پنج شنبه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و اظهارات جدید عربستان... 26 بهمن 1396

نظرات شما