نسیم اقتصاد- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از گزارش هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به این کمیسیون در خصوص پرداخت تسهیلات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، داریوش اسماعیلی در تشریح جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اظهارداشت: هیات مدیره، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک صنعت و معدن در کمیسیون صنایع و معادن حضور یافتند تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهند که ابتدا مدیرعامل بانک توضیحاتی را ارایه کرد و بعد از آن نیز به سوال نمایندگان پاسخ داد که عمده بحث، گزارشی بود از مجموعه تسهیلاتی که این بانک در اختیار تولید و صنعت قرار داده بود.
اسماعیلی گفت: درخواست نمایندگان برای تجدید ارزیابی وثایق بانکی در بانک صنعت و معدن مورد قبول مسئولان بانک قرار گرفت. عضو کمیسیون صنایع  و معادن مجلس بیان داشت: بر اساس این گزارش، میزان تسهیلاتی که این بانک نسبت به سپرده‌های موجود ارایه کرده، قابل مقایسه با سایر بانک ها نیست، می‌توان گفت تسهیلات ارزی و ریالی، در سطح مناسبی در اختیار تولیدکنندگان قرار داده شده است.
وی افزود: از جمله درخواست‌هایی که نمایندگان داشتند و مورد قبول مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز قرار گرفت آن بود که تجدید ارزیابی وثایق بانکی را مورد توجه قرار دهند؛ به این معنی که اگر تولید کننده ای تسهیلاتی را قبلا گرفته و وثایقی را به بانک سپرده، حال اگر اقساط خود را پرداخت کرده، می تواند به وسیله کارشناسی، این وثایق را با توجه به پرداختی که داشته آزاد کند تا تولید کننده بتواند مجددا، تسهیلات جدیدی را دریافت کنند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هم از نظر نرخ سود که تا حدودی در اختیار بانک است و هم از نظر سرعت بخشیدن و اولویت دادن به تسهیلاتی که برای سرمایه گذاری در مناطق محروم است، مقرر شد که در این بانک اولویت‌هایی قایل شوند.

اخبار مرتبط

نظرات شما