نسیم اقتصاد- سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان از پر و مسلوب المنفعه کردن دو هزار و 417 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان خبر داد و گفت: پر کردن این چاه‌ها صرفه‌جویی 203 میلیون مترمکعبی آب را در پی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از پاون، منصور ستوده با اشاره به اینکه حفاظت از منابع آبی موجود همدان به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی شرکت آب منطقه‌ای استان مبدل شده است، گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب در گذشته سبب شده تا سطح آب‌های زیرزمینی دشت‌های همدان به شدت افت داشته باشد.
وی افزود: کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب و ایجاد ریزگردها را در پی دارد.
ستوده با اشاره به اینکه پر کردن چاه‌های غیرمجاز در این راستا به عنوان اولویت شرکت آب منطقه‌ای مبدل شده است، تصریح کرد: از ابتدای سال 93 تاکنون دو هزار و 417 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان پر شده که صرفه‌جویی 203 میلیون و 964 هزار مترمکعبی آب را در پی داشته است.
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان عنوان کرد: سال 94 رقمی در حدود 700 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان پر شد که این اقدام سبب صرفه‌جویی 58 میلیون و 497 هزار مترمکعبی آب در دشت‌های استان گردید.
وی خاطرنشان کرد:‌ در سال 95 نیز با پر کردن 869 شاهد صرفه جویی 56 میلیون و 424 هزار مترمکعبی منابع آبی استان بوده‌ایم.
ستوده با اعلام اینکه براساس هدفگذاری انجام شده چاه‌های غیرمجاز در سطح استان همدان مسدود می شود، گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز 187 حلقه چاه غیرمجاز پر شد که میزان صرفه‌جویی آب از این محل هشت میلیون و 364 هزار مترمکعب بوده است.
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان با تاکید بر اینکه در روند پر و مسلوب المنفعه کردن چاه‌های غیرمجاز استان همدان هیچگونه مماشاتی صورت نمی‌گیرد، عنوان کرد: خوشبختانه دادگستری، دادستانی، فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی و سایر مسئولان استان همدان همکاری مطلوبی را در روند حفاظت از منابع آب استان دارند که این امر سبب شده همدان به عنوان یکی از استان‌های برتر در این زمینه شناخته شود.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما