نسیم اقتصاد- رییس سازمان خصوصی سازی از واریز قطعی ­نخستین مرحله سود سهام عدالت به مبلغ 65 تا 150 هزار تومان تا پایان شهریور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، علی اشرف عبدالله پوری حسینی افزود: سازمان خصوصی سازی تاکنون 3 هزار و 345 میلیارد تومان مصوبه از شرکت های  سرمایه پذیر برای سال مالی 95 سود ویژه مشمولان سهام عدالت در دست دارد که تاکنون 10 درصد آن معادل 350 میلیارد تومان در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفت و به دلیل واریز تدریجی این سود، باید در چند مرحله به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شود که مرحله نخست تا پایان شهریور اجرایی می شود.
وی افزود: تعدادی از شرکت های سرمایه پذیر هنوز مجمع تشکیل نداده اند و در صورت تشکیل مجمع تا انتهای سال 96 باید حدود 800 میلیارد تومان دیگر به 3 هزار و 345 میلیارد تومان سود قطعی مشمولان اضافه شود.
پوری حسینی در مورد میزان سود دریافتی مشمولان اضافه کرد: کسانی که تاکنون همه سهام شان آزاد شده، 120 تا 150 هزار تومان دریافت خواهند کرد و کسانی که حدود 50 درصد سهام عدالت را صاحب شده اند، 65 تا 76 هزار تومان واریزی خواهند داشت و  واریز (کامل) این سود تا پایان اسفندماه ممکن خواهد بود.
رییس سازمان خصوصی سازی گفت: 49 میلیون و 226 هزار و 291 نفر مشمول قطعی سهام عدالت شده اند که حدود دو میلیون نفر فوت شده اند و از 47 میلیون نفر باقیمانده هم تاکنون فقط 30 میلیون نفر شماره حساب شبای خود را اعلام کرده اند. وی از مشمولان سهام عدالت خواست حتما برای اعلام کد شبای خود اقدام کنند.
پوری حسینی در مورد مشمولان فوت شده هم گفت: بازماندگان مشمولانی که در سال های اخیر فوت شده اند و تا به حال با مراجعه به سایت با شرایط غیر فعال پرونده عضو فوت شده خود مواجه می شدند از امروز تا انتهای شهریورماه فرصت دارند آورده نقدی مشمولین فوت شده را پرداخت کنند چرا که بعد از انتهای شهریور هم برای مشمولین فوت شده و هم برای مشمولین عادی، امکان واریز آورده نقدی برای همیشه بسته خواهد شد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: سود سهام مشمولین فوت شده تنها با ارایه برگه انحصار وراثت قابل پرداخت خواهد بود. رییس سازمان خصوصی سازی در مورد مشکل ارایه کد شبا در سایت برای مشمولین هم گفت: از حدود یک ماه پیش برای بعضی از مشمولین هنگام ارایه کد شبا مشکلی پیش می آمد که ناشی از مشکل ارتباط سازمان خصوصی سازی با بانک مرکزی بود. این مشکل برطرف شده است و از امروز مشمولان می توانند کد شبای خود را دوباره در سایت ثبت کنند
پوری حسینی در مورد شرایط اصلاح کد شبا هم گفت: مشمولین دقت کنند کد شبای صحیح را به سایت سازمان خصوصی سازی اعلام کنند، چون حداقل تا چند ماه آینده امکان اصلاح کد شبا وجود نخواهد داشت و در صورت تایید کد شبا سود سهام عدالت تا پایان سال فقط به همان حساب واریز خواهد شد.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما