نسیم اقتصاد- یک مقام بلندپایه ترکیه با دفاع از یک وزیر سابق که اخیرا به توطئه برای نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم شده‌ است، گفت: روابط تجاری ایران و ترکیه قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، بکیر بوزداک، معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی از ظفر کاگلایان، وزیر اقتصاد سابق ترکیه در برابر اتهامات وارد شده از سوی آمریکا دفاع کرد و گفت: روابط تجاری میان ترکیه و ایران مطابق با قوانین بین‌المللی و ترکیه قاونی بوده است.
به گفته بوزداک، هیچ معامله بازرگانی میان ایران و ترکیه وجود نداشته که خلاف قوانین ملی و بین‌المللی باشد و قطعا انجام چنین معاملاتی امکان‌پذیر نبوده است.
اتهامات اخیر از تحقیقات درباره رضا ضراب یک بازرگان ایرانی- ترک که سال گذشته به اتهام نقض تحریم های آمریکا در این کشور دستگیر شد، نشأت می‌گیرد.
رضا ضراب در 21 مارس سال میلادی گذشته در آمریکا به اتهام کلاهبرداری و نقض قوانین تحریم‌ها علیه ایران دستگیر شد.
وی پیش از این، به اتهام فروش غیرقانونی طلا به ایران از طریق ترکیه در سال 2013 با تحقیقاتی در ترکیه مواجه شده بود اما این پرونده در سال 2014 بسته شد.
بر اساس گزارش خبرگزاری آنادولو، معاون نخست‌وزیر ترکیه گفت: کاگلایان از منابع ترکیه در مدت مذکور دفاع کرده و وظیفه‌اش را مطابق با قوانین ملی و بین‌المللی انجام داده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: بعضی از حلقه‌ها وجود دارند که تلاش می‌کنند به روابط ترکیه- آمریکا آسیب بزنند و این مسئله دیگر پذیرفته نیست.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما