نسیم اقتصاد- طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تولید خودروهای تجاری به مرور افزایش یافته و در سال 1404 به سالانه 120 هزار دستگاه می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، اگرچه تیراژ تولید خودروهای سواری در خودروسازان داخلی به سالانه بیش از یک میلیون دستگاه افزایش یافته اما هنوز تولید خودروهای تجاری تیراژ قابل توجهی ندارد.
در این زمینه در حالی در سال 1394 تولید خودروهای تجاری به 11 هزار دستگاه رسید که برنامه‌ریزی شده تا پایان سال جاری تولید این محصولات به 40 هزار دستگاه افزایش یابد.
البته رشد تولید خودروهای تجاری دنباله‌دار بوده و برای سالهای آینده نیز پیش‌بینی شده است به‌گونه‌ای که در چشم‌انداز ایران 1404 طبق "برنامه راهبردی صنعت خودرو" تولید خودروهای تجاری باید به 120 هزار دستگاه افزایش یابد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا ویرایش دوم "برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت" را منتشر کرد که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده است.
بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به "برنامه راهبردی صنعت خودرو" است که در آن راهکارهایی در زمینه توسعه و گسترش کمی و کیفی صنعت خودرو و قطعه ایران در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی شده است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما