نسیم اقتصاد- سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:دولت به عنوان متولی مردم باید تدابیری اتخاذ کند که پس از آزادسازی خرید و فروش سهام عدالت، مردم کم درآمد با ارزش پایین سهام خود را به فروش نرسانند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خانه ملت، محمد مهدی مفتح در خصوص درباره پرداخت سود سهام عدالت گفت:بحث در خصوص سیاست گذاری توزیع سود سهام عدالت یا قیمت گذاری سهام باید قبل از ارائه سهام عدالت انجام می شد.
سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:سیاست گذاری ها در خصوص سهام عدالت در گذشته انجام شده و بخشی از مردم مالک سهام هستند و توزیع سود سهام عدالت تابع قوانین مربوطه است و بطور مثال باید توجه شود هر شخص به چه میزان از چه شرکتی سهام دارد.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید سود سهام داران پرداخت شود، گفت:باید براساس قانون تجارت سود سهام عدالت به سهام داران پرداخت شود البته تغییر قانون یا سیاست گذاری در حوزه مسائل سهام عدالت بحث دیگری است.
مفتح افزود:نکته مهم دیگر در بحث سهام عدالت درباره موضوع خرید و فروش سهام عدالت بوده و اینکه معاملات این سهام باید به نحوی آزاد شود که سوداگران نتوانند در این موضوع سوء استفاده کنند.
سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:معمولا بخشی از سهامداران عدالت،از قشر کم درآمد جامعه هستند بنابراین دولت به عنوان متولی مردم باید تدابیری اتخاذ کند که  پس از آزادسازی خرید و فروش سهام عدالت، مردم کم درآمد با ارزش کم سهام خود را به فروش نرسانند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما