نسیم اقتصاد- مدیر کل مرکز واردات گمرک اعلام کرد: ثبت سفارش واردات خودروهای بالای 2500 سی سی همچنان صورت نمی‌گیرد و مصوبه جدیدی به گمرک ابلاغ نشده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، علی معقولی با اعلام این مطلب افزود: از اوائل آغاز بکار دولت یازدهم از واردات خودروهای بالای 2500 سی سی جلوگیری شده و این روند همچنان ادامه دارد. وی ادامه داد: در حال حاضر تبادل اطلاعات ثبت سفارش و گمرک کاملا الکترونیکی انجام و با این اقدام از هرگونه سوء استفاده پیشگیری می شود.
وی افزود: همچنین ارتباط گمرک با مرکز شماره گذاری خودرو هم الکترونیکی شده و برگه ترخیص خودرو پس از طی تشریفات گمرکی به صورت الکترونیکی در اختیار این مراکز قرار می گیرد تا از هر گونه جعل و سوء استفاده پیشگیری به عمل آید.
معقولی تاکید کرد: عدم امکان ورود خودروهای بالای 2500 سی سی مشمول مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم می شود.
مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک در ادامه گفت: بر اساس ماده 78 قانون امور گمرکی امکان ورود موقت خودروهای بالای 2500 سی سی صرفا برای مسافران غیر مقیم ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور برأی استفاده شخصی افراد مذکور وجود دارد.
وی ادامه داد:‌ بر اساس ماده 78 قانون امور گمرکی مسافران غیر مقیم ایران می توانند وسیله نقلیه شخصی خود را با رعایت مقررات مربوطه طبق رویه ورود موقت به قلمرو گمرکی کشور وارد نمایند. ایرانیان مقیم خارج در صورتی می توانند از  مقررات این ماده اسفاده نمایند که قبل از ورود به ایران حداقل سه ماه در خارج از کشور اقامت داشته باشند.
این مقام مسئول گمرکی افزود: در خصوص ماده 78 قانون امور گمرکی نیز با توجه به الکترونیکی شدن تمامی رویه ها و نظارت و بررسی ویژه اسناد و مدارک مسافران خارجی غیرمقیم ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور از هر گونه سوء استفاده ای پیشگیری به عمل آمده و صرفا این مسافران برای مدت معینی به صورت موقت می توانند این خودروها را وارد و پس از اتمام مدت زمان ورود موقت از کشور خارج کنند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما