نسیم اقتصاد- بازار طلا و سکه همچنان در شیب صعود قیمت است؛ به طوریکه سکه تمام با بیش از 7000 تومان افزایش قیمت نسبت به دیروز، یک میلیون و 261 هزار تومان فروخته می‌شود که بالاترین قیمت را طی سه سال گذشته ثبت کرده است. همچنین هر گرم طلای 18 عیار بیش از 126 هزار تومان قیمت دارد که رکورد بی‌سابقه‌ای برای این نوع طلا حساب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، قیمت‌ها در بازار طلا از حدود دو هفته گذشته تاکنون همچنان به روند افزایشی خود را ادامه می‌هد؛ به گونه‌ای که هر گرم طلای 18 عیار در بازار امروز با قیمت بیش از 126 هزار تومان فروخته می‌شود.
بازار طلا از اواخر مرداد ماه با شیب افزایشی قیمت‌ها همراه شده است. هر گرم طلای 18 عیار در آخرین روز مرداد ماه حدود 118 هزار تومان قیمت داشت و در روزهای ابتدایی شهریور به حدود 121 هزار تومان رسید. در روزهای بعدی این شیب صعودی ادامه یافت و در نهم شهریور با قیمت بیش از 123 هزار تومان فروخته شد. رکورد شکنی طلا در روزهای بعد نیز ادامه یافت و دیروز گرمی بیش از 125 هزار تومان داد و ستد شد و امروز - یکشنبه - هم بیش از 126 هزار تومان قیمت دارد.
همین وضعیت در بازار سکه هم حاکم بوده است. سکه تمام طرح جدید در 12 روز ابتدایی شهریور 54 هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرد. در اولین روز شهریور قیمت سکه تمام یک میلیون و 210 هزار تومان قیمت داشت و در دوازدهم شهریور به یک میلیون و 264 هزار تومان رسید که این میزان افزایش در سال جاری رکوردی جدید برای سکه به حساب می‌آید.
شرایط برای نیم سکه و ربع سکه نیز به همین روال بود. نیم سکه در ابتدای شهریور 626 هزار تومان و در دوازدهم شهریور 661 هزار تومان در بازار آزاد عرضه شد تا در این بازه زمانی 35 هزار تومان افزایش قیمت را پشت سر گذاشته باشد.
ربع سکه در همین بازه زمانی در حداقل قیمت خود 364 هزار تومان و در حداکثر قیمت خود در دوازدهم شهریور به 385 هزار تومان رسید تا در مجموع در 12 روز اخیر 21 هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده باشد.
همزمان و همسو با قیمت طلا و سکه، نرخ دلار با حرکت افزایشی مواجه شده و در 12 روز اول شهریور از 3833 به 1883 تومان رسیده است که نشان دهنده افزایش 50 تومانی برای نرخ دلار است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما