نسیم اقتصاد- عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، از بازگشت به سیستم سنتی فروش کالا و حذف برچسب قیمتی از روی محصولات انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خانه ملت، سید حسن حسینی شاهرودی با اشاره به ابلاغیه دولت مبنی بر حذف قیمت از روی کالا، گفت:مسئولان وزارت صنعت باید در قبال حذف برچسب از روی کالا پاسخگو باشند، چرا که این اقدام هیچ مبنای علمی و عقلی ندارد و اکنون نیز دوران سنتی که مشتری وارد بقالی شده و از یک یا چند تعداد محدود کالای مشابه پیدا کند گذشته است.
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود:اکنون کالاهای مشابه بسیار زیادی در فروشگاه‌های بزرگ و بازار وجود دارند که هیچ شخصی حتی حسابدار و صندوق دار این مجموعه ها نیز نمی تواند پاسخگوی قیمت این همه کالا باشد.
برای  ایجاد رقابت  قیمت باید روی کالا درج شود
حسینی شاهرودی ادامه داد: مشتریان اگر بعد از خرید کالا از قیمت مطلع شوند، قدرت انتخاب از آنها گرفته می‌شود و به نوعی دیگر کالای رقابتی در کشور وجود ندارد، لذا  حذف قیمت بسیار اشتباه بوده و مشکل را حل نمی کند.
وی یادآور شد:این روزها کالاها در فضای مجازی رسانه های داخلی و خارجی تبلیغات بیشتری دارند و این مبنای انتخاب مشتریان شده است، اگر می‌خواهیم رقابت ایجاد شود قیمت ها باید روی کالا درج شود.
وزارت صنعت باید پاسخگو ی حذف قیمت از روی کالا باشد
  نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه درج قیمت ها برای کالاها با کیفیت های مختلف الزامی است، افزود: در تمام نقاط  دنیا درج قیمت روی کالا وجود دارد و این تصمیم دولت غیرکارشناسی بوده و وزارت صنعت باید در این زمینه پاسخگو باشد.
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه  برای ایجاد رقابت مصرف کننده باید قیمت کالا را ببیند و سایر کالاها مقایسه کند، تصریح کرد: فروشگاه‌های بزرگ و بازار کسب و کار را با چند بقالی سنتی زمان قدیم اشتباه گرفته است، چگونه مصرف کننده در فروشگاه‌های بزرگ که شخصی پاسخگوی قیمت نیست می خواهد قیمت کالاها را مقایسه و متناسب با قدرت خرید خود اجناس را خریداری کند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما