نسیم اقتصاد- شرکت ملی گاز ایران به منظور استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه هنر در راستای اصلاح فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی و سایر خدمات هنری با دانشگاه هنر تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از شانا، حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت و غلامرضا اکرمی، رئیس دانشگاه هنر امروز (22 مردادماه) این تفاهم‌نامه همکاری را امضا کردند.
تهیه، تدوین و تولید آثار هنری در حوزه مدیریت مصرف انرژی و اکران عمومی آن در سطح ملی، تدوین، تالیف اسناد و مدارک علمی، کتب و مقالات و محتوای الکترونیک و تبادل آنها، همکاری و مشارکت در برگزاری جشنواره و مسابقات فرهنگی و هنری در حوزه مدیریت مصرف انرژی شرکت‌های زیر مجموعه صنعت گاز بخشی از زمینه‌های همکاری است که در این تفاهم نامه به آن اشاره شده است.
در راستای این تفاهم نامه قرار است سه کارگروه مشترک در زمینه‌های فنی و تولیدات هنری، مشارکت سازی سازمان مردم نهاد و مدیریت جشنواره، سمینارها و جشنواره‌های هنری و فرهنگی تشکلی شود.
این تفاهم نامه که در هشت ماده تهیه شده است از زمان امضا برای پنج سال تعیین شده  و با اعلام قبلی هر یک از طرفین قابل فسخ یا تمدید است.
حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران امضای این قرارداد را پیوند میان صنعت و هنر عنوان کرد و گفت: صادرات گاز و تبدیل آن به ارزش افزوده و مصرف بهینه گاز 2 استراتژی مهمی است که از سوی شرکت ملی گاز دنبال می شود.
وی با بیان این که مصرف بهینه انرژی سبب می شود ایران گاز تولیدی را به صادرات اختصاص دهد و از محل آن کسب درآمد کند، تصریح کرد: همچنین با استفاده از گاز در صنایع با ارزش افزوده بالا می توان کمک بزرگی به اقتصاد کشور کرد.
عراقی استفاده از ابزار فشار و جریمه را راه حلی مناسبی برای مصرف بهینه انرژی ندانست و کرد: با زبان هنر می توان به پیشبرد اهداف مصرف بهینه انرژی کمک کرد.
همچنین غلامرضا اکرمی، رئیس دانشگاه هنر نیز در این مراسم با اشاره به این که ایران یکی از کشورهای پرمصرف انرژی به دلیل ارزان بودن در جهان است، تصریح کرد: در این زمینه به فرهنگ سازی نیاز است و هنر می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.
وی از دانشگاه هنر بعنوان دانشگاهی با پتانسیل بالا یاد کرد و گفت: امیدواریم امضای این تفاهم نامه آغازی بر گسترش روابط  اقتصاد و هنر باشد.
گفتنی است از سوی شرکت ملی گاز ایران، آقای تقی نژاد، مدیرعامل گاز استان البرز و از سوی دانشگاه هنر آقای ارژمند ،معاون فرهنگی رئیس دانشگاه و آقای شکیبامنش، رئیس پردیس بین المللی دانشگاه هنر به‌عنوان نماینده دو طرف برای اجرای این تفاهم نامه انتخاب شدند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما