نسیم اقتصاد- مدیرعامل پست بانک ایران گفت: با استمرار سیاست‌های بانک مرکزی در ارتباط با تثبیت نرخ ارز و کنترل تورم شاهد ثبات در شاخص‌های کلان اقتصادی هستیم و استمرار این وضعیت قطعا به ثبات مالی کمک خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، خسرو فرحی درباره اجرای سیاست‌های مربوط به ثبات مالی گفت: بخشی از موضوع ثبات مالی در دو مقوله شاخص‌های کلان اقتصاد یعنی نرخ تورم و نرخ ارز می گنجد و بخشی دیگر در مقوله بانک ها است  و بر همین اساس کارکردهای نظام بانکی و نقش بانک‌ها در این ثبات را می‌توان بررسی کرد.
مدیرعامل پست بانک ایران افزود: خوشبختانه با استمرار سیاست‌های دولت و بانک مرکزی در ارتباط با تثبیت نرخ ارز و به ویژه کنترل نرخ تورم شاهد ثباتی در شاخص های کلان اقتصادی هستیم و استمرار این وضعیت قطعا به ثبات مالی در سطح اقتصاد کشور و در ارتباط با اقتصاد بین المللی کمک خواهد کرد.
وی با بیان اینکه درباره کارکرد نظام بانکی بحث توان تسهیلات دهی، سرمایه بانک‌ها و وضعیت هزینه بانک‌ها مهم است، اظهار داشت: در استمرار سیاست‌های متخذه بانک‌مرکزی در ارتباط با بانک‌ها، شفاف‌سازی و افزایش سرمایه بانک‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، در عین حال ثبات سیاست‌ها نیز مهم است.
فرحی در پایان گفت: افزایش توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها و نقش نظام بانکی در ثبات مالی اقتصادی کشور نیز نیازمند پیگیری‌های جدی است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما