نسیم اقتصاد- نتایج طرح مطالعاتی میدان نفتی چنگوله، امروز (شنبه، 21 مرداد ماه) از سوی شرکت دی‎ان‎او (DNO) نروژ به شرکت ملی‌ نفت ایران ارائه شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از شانا، در نشست مشترکی که صبح امروز میان نمایندگان شرکت دیاناو نروژ و شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، نتایج طرح مطالعاتی میدان نفتی چنگوله از سوی این شرکت نروژی ارائه شد.
یرون رگتین (Jeroen Regtien)، مدیر عملیات شرکت دیاناو پس از ارائه طرح جامع توسعه میدان چنگوله، عنوان کرد: پس از امضای تفاهم‌نامه مطالعاتی میدان چنگوله با شرکت ملی نفت ایران در نوامبر سال 2016، گروه منسجمی تشکیل دادیم و با بهرهمندی از تجربیات و توانمندیهای خود، تلاش کردهایم طرحی جذاب و نوآورانه برای توسعه این میدان نفتی ارائه دهیم.
منوچهری نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد که ارائه این طرح مطالعاتی، به توسعه تعامل میان شرکت دیاناو نروژ و شرکت ملی نفت ایران بینجامد.
ارائه طرح جامع توسعه میدان چنگوله توسط شرکت دی ان او نروژ به شرکت نفت ایران 
شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفتی دیاناو نروژ، 26 آبان ماه پارسال یادداشتتفاهمی (MOU) امضا کردند که بر مبنای آن، مطالعه میدان نفتی چنگوله در دستور کار این شرکت نروژی قرار گرفت. این تفاهمنامه میان غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و بیورن دیل (Bjorn Dale) مدیرعامل شرکت دیاناو نروژ امضا شده بود.
میدان نفتی چنگوله در استان ایلام در 50 کیلومتری جنوب ‌شرق شهر مهران و در فاصله 10 تا 15 کیلومتری خط مرزی ایران و عراق (از طرف غرب و شمال غرب) و در حاشیه شمالی فروافتادگی دزفول و مابین میادین نفتی دهلران و آذر قرار دارد که با توجه به محرز بودن ارتباط ساختمانی این میدان با میدان آذر، چنگوله در چارچوب واگذاری عملیات توسعه از طریق قراردادهای جدید نفتی در اولویت قرار گرفته است.
افقهای سروک بالایی و پایینی، مخازن مورد نظر برای توسعه این میدان هستند و ناحیه قراردادی نیز مساحتی افزون بر 11.5 در 23.5 کیلومتر مربع را شامل می شود.
ساختمان میدان چنگوله نیز تحت تاثیر زونهای چین‌خورده و تراستی زاگرس بوده و به دلیل واقع شدن در مرز جنوبی گسل بالارود، دارای سیستم شکستگی، گسل و پیچیدگی‌های ساختمانی مختص به خود است.