نسیم اقتصاد- قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: خدمات فنی و مهندسی در صنعت آب و برق در دولت یازدهم با حمایت بانک‌ها توسعه بسیار خوبی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، علیرضا دائمی افزود: یکی از معضلات اصلی که در کشور با آن مواجه هستیم، افزایش تولید ملی و اشتغال است که حل این مسئله در صنعت آب و برق جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی با بیان اینکه این صنعت توانسته در توسعه خدمات فنی و مهندسی که اشتغالزایی بالایی را دارد در دولت یازدهم موفقیت خوبی را کسب کند، گفت: حدود 60 درصد توسعه خدمات مهندسی در صنعت آب و برق و وزارت نیرو انجام شده و پشتیبانی بانک‌ها و موسسات مالی برای رفع مشکلات مربوط به صدور ضمانتنامه‌ها، ایجاد شرایط برای استفاده از منابع عمومی داخل کشور، منابع صندوق توسعه ملی و همچنین بانک‌ها بسیار ارزشمند است.
دائمی ادامه داد: در صنعت آب و برق ظرفیت‌های مهمی برای صدور خدمات فنی و مهندسی و کالا داریم و در صورتی‌که نظام پولی و بانکی کشور حمایت‌های لازم را انجام دهد زمینه‌های بسیار مناسبی برای توسعه این خدمات وجود دارد.
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل ادامه داد: در حال حاضر شرایط منطقه‌ای کشور به‌گونه‌ای است که ظرفیت‌های خوبی برای توسعه خدمات فنی و مهندسی داریم و صنایع آب و برق که بسیار گسترده است می تواند این ظرفیت‌ها را توسعه دهد و از منافع آن برای ایجاد اشتغال، صادرات کالا و افزایش حجم تولید داخلی استفاده کند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما