نسیم اقتصاد- رئیس کمیته صنعت مجلس با بیان اینکه شریعتمداری بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: با حضور شریعتمداری شاهد گسترش بازارهای هدف و فروش محصولات داخلی در بازارهای بین‌المللی خواهیم بود و قطعا در دوره ایشان با مدیریت قوی، صنعت، صادرات و بازرگانی رشد چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد، سید مهدی مقدسی نماینده اراک و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به معرفی محمد شریعتمداری از سوی رئیس‌جمهور به مجلس برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: آقای شریعتمداری گزینه بسیار مناسبی برای این وزارتخانه است و قطعا رأی بالایی هم از مجلس کسب خواهد کرد.
وی با اشاره به سوابق مدیریتی شریعتمداری تصریح کرد:ایشان هشت‌سال وزیر بازرگانی بوده و مدتی هم در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مسئولیت داشته و در دولت اول روحانی هم معاون اجرایی رئیس‌جمهور بوده که در همه این مدت بسیار خوب کار کرده و بر امور کاملا مسلط است.
رئیس کمیته صنعت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شریعتمداری یکی از افراد باسابقه و دارای مدیریت قوی است که وزن کابینه روحانی را افزایش می‌دهد، افزود: ایشان با روحیه تعاملی که دارند می‌توانند برای انسجام اقتصادی و هماهنگی بهتر و بیشتر کابینه دوم روحانی موثر و مفید باشند.
مقدسی با بیان اینکه شریعتمداری در حوزه بازرگانی تجربیات غنی دارد، افزود: با حضور آقای شریعتمداری در راس وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت ما شاهد بازارهای هدف بیشتری برای محصولات داخلی خواهیم بود و شرکت‌های تولیدی داخل ما محصولات خود را می‌توانند در بازارهای جهانی بهتر بفروشند.
وی با بیان اینکه صنعت به‌خصوص صنعت خودرو در دوره آقای شریعتمداری رشد بالایی خواهد داشت، گفت: یکی از دغدغه‌های نمایندگان در حوزه صنعت و به‌خصوص خودروسازی بود که با حضور آقای شریعتمداری این دغدغه برطرف خواهد شد و قطعا ایشان با برنامه‌هایی که در این زمینه دارند، جای نگرانی نخواهد بود.
نماینده اراک و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با مدیریت قوی ایشان ما شاهد رشد صنعت، معدن و بازرگانی در چهارسال آینده خواهیم بود، گفت: آقای شریعتمداری باتوجه به تجربیاتی که دارد می‌تواند حوزه بازرگانی را روان‌تر کند و در این مسیر کمک‌های زیادی انجام دهد.
مقدسی با اشاره به سفرهای استانی این وزیر پیشنهادی در طول سال‌های گذشته گفت: ایشان یک مزیت دیگری که دارد این است در طول سال‌های گذشته به بسیاری از شهرها و استان‌ها سفر و با صنعتگران و تولیدکنندگان جلساتی برگزار کرده و از نزدیک دغدغه‌های آنها را شنیده و با مشکلات و راهکارهای رفع آن آشناست.وی تصریح کرد: همچنین ایشان در روزهای گذشته جلساتی با فعلان اقتصادی داشته و از نزدیک با مسائل وزارتخانه آشناست.
رئیس کمیته صنعت مجلس شورای اسلامی توجه شریعتمداری به سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و تولید داخلی را از دیگر مزیت‌های وی دانست و تاکید کرد: وی هم به سرمایه‌گذاری داخلی و هم به جذب سرمایه‌های خارجی نظر دارد و قطعا در دوره وی ما شاهد رشد سرمایه‌گذاری به‌خصوص سرمایه‌های خارجی خواهیم بود.
مقدسی تصریح کرد: این وزیر پیشنهادی همواره به انتقال تکنولوژی و دانش فنی توام با جذب سرمایه‌های خارجی نظر دارد.وی با بیان اینکه اینجانب به‌عنوان رئیس کمیته صنعت مجلس برنامه‌های شریعتمداری برای وزارت صنعت، معدن و تجارت را مفید می‌دانم و نسبت به آینده خوشبین هستم، گفت: نوع نگاهی که این وزیر پیشنهادی دارد، می‌تواند بخش صنعت و بازرگانی را از حالت فعلی نجات دهد.
رئیس کمیته صنعت مجلس شورای اسلامی افزود: در روزهای آینده شاهد حضور این وزیر پیشنهادی در فراکسیون‌ها و کمیسیون صنایع و معادن مجلس هستیم و مطمئن هستیم که نمایندگان از برنامه‌های خوب این وزیر برای آینده صنعت و بازرگانی کشور استقبال خواهند کرد. به‌گفته مقدسی، شریعتمداری بهترین برنامه‌ها را برای صنعت و بازرگانی کشور دارد و در دوره وی صادرات و بازرگانی رشد چشمگیری خواهد داشت.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما