نسیم اقتصاد- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: شبکه سراسری فاضلاب استان تهرن تا 4 سال آینده تکمیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خبرنگاران جوان، محمد پرورش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: یکی از بحث های مهم و جدی استان تهران فاضلاب آن است که به لحاظ زیست محیطی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: وارد شدن آب ها به چاه های جذبی به جای ورود به آبخوان ها از موضوعاتی بود که در دستور کار قرار گرفت و در این راستا اجرایی شدن طرح شبکه فاضلاب تهران وضعیت این بخش را بهتر خواهد کرد.
پرورش بیان کرد: پس از اجرای طرح کامل فاضلاب تهران، 850 میلیون متر مکعب پساب خواهیم داشت یعنی چیزی معادل سه برابر ظرفیت سد کرج ، که از این میزان 150 میلیون متر مکعب در بخش فضای سبز،300 میلیون تر مکعب در بخش کشاورزی و 400 میلیون متر مکعب نیز به آبخوان ها مجدد باز می گردد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به هزینه های مورد نیاز طرح فاضلاب تهران گفت: این طرح حدود 20 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و تاکنون بیش از10 هزار میلیارد تومان آن هزینه شده که باعث پیشرفت 65 درصدی این طرح در سالهای گذشته شده است.
وی با بیان اینکه در 4 سال اخیر فعالیت های گسترده ای در راستای بهبود وضعیت آب در تهران صورت گرفته اظهار داشت: اجرای طرح های آب و فاضلاب به واسطه این که در زیر زمین صورت می گیرد شاید نمود عینی نداشته باشد لیکن این کار بسیار دشوار بوده و طی چهار سال اخیر 10 تصفیه خانه به بهره برداری رسیده است.
پرورش در پایان بیان کرد: برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا شبکه فاضلاب استان تهران با هزینه یک میلیون 600 هزار دلاری تا 4 سال آینده تکمیل گردد.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما