نسیم اقتصاد- مدیرعامل شرکت برق حرارتی خبر داد: با تکمیل فرآیند اخذ مجوزات لازم، طرح احداث حدود 5 هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی با راندمان بالا به شرکت مپنا واگذار شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از پاون، محسن طرزطلب ضمن بیان این خبر افزود: سرانجام پس از یکسال مذاکرات فشرده با گروه مپنا و اخذ تمامی مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح، طرح واگذاری احداث حدود 5 هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی باراندمان به گروه مپنا محقق شد.
وی افزود: مدت اجرای کامل این طرح ملی عظیم، بیش از 5 سال و مبلغ اجرای کامل قرارداد بالغ بر 2/5 میلیارد یورو می باشد که قرار است 1/8 میلیارد یورو از آن میزان از طریق تأمین مالی خارجی (فاینانس) تأمین اعتبار و هزینه شود.
طرزطلب خاطرنشان کرد: در طی مدت اجرای این طرح و پس از حدود حداکثر 3 سال از زمان شروع قرارداد، تکنولوژی ساخت توربینهای گاز کلاس F، به صورت کامل به داخل کشور منتقل خواهد شد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: با اجرای این طرح در 8 ساختگاه منتخب در کشور، حداقل 8 هزار نفر به صورت مستقیم و بیش از دو برابر این میزان به صورت غیر مستقیم در صنایع و کارخانجات داخل کشور مشغول به کار خواهند شد.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما