نسیم اقتصاد- تفاهم نامه همکاری های دو جانبه برای ارتقای امنیت اجتماعی میان مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران و سردار سعید منتظر المهدی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران امضاء شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از اداره روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، با امضای تفاهم نامه همکاری میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، تلاش برای پیشگیری از بروز جرم و ارتقای احساس امنیت مشتریان بانک از طریق آموزش و بهره گیری از ظرفیت های متقابل سازمانی در دستور کار قرار گرفت.
در روند برقراری " امنیت" به عنوان یکی از نیازهای حیاتی انسانی، عوامل متعددی نقش آفرینی می کنند که سهم همکاری نهادهای دولتی بدون شک در راستای پیشگیری اجتماعی از جرم تاثیرگزار خواهد بود.
همچنین، بند (د) ردیف 8 تبصره 3 ماده 4 قانون ناجا ( پیشگیری از وقوع جرائم) و بند 18 ماده 4 قانون نیروی انتظامی، همکاری با وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسه ها و شرکت های دولتی و وابسته به دولت، بانک ها و شهرداری ها در حدود قوانین و مقررات مربوطه را مورد تاکید قرار می دهد.
از این رو نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در جایگاه سازمان متولی حفظ نظم و امنیت عمومی و شهروندان، به موجب این تفاهم نامه در جهت پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی و ارتقای احساس امنیت مردم و خانواده ها اقدام می کند.
برنامه ریزی و اجرای طرح های آموزشی و اقدامات مشترک در راستای توانمندسازی مشتریان و کاهش آسیب پذیری آنان در فضای مجازی، همکاری در جهت تولید فیلم و انیمیشن در خصوص شگردهای جدید مجرمین، تدوین پیام های آموزشی و پیگیرانه در خصوص دانستنی های انتظامی، اجتماعی و شگردهای جدید کلاهبرداری در فضای مجازی و توزیع آن در شعب بانک، استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی و تبلیغات بانک برای آگاه سازی مردم در رابطه با روش های مقابله با آسیب های اجتماعی، استفاده از تجهیزات ایمنی و رعایت پیشگیری وضعی در محیط بانک، ارائه تسهیلات و آموزش همگانی در خصوص استفاده شهروندان از صندوق امانات جهت نگهداری اموال ارزشمند نظیر پول و طلا و غیره از محورهای این همکاری است.
شایان ذکر است، پس از امضای تفاهنامه، کمیسیون مشترک همکاری معاونت اجتماعی ناجا و بانک قرض الحسنه مهر ایران در تهران تشکیل و برنامه ها و اجرای طرح ها را پی ریزی خواهند کرد.
گفتنی است، معاونت اجتماعی از طرف ناجا و اداره روابط عمومی و بازاریابی از سوی بانک ناظر بر فعالیت های مشترک خواهند بود.
 

اخبار مرتبط