نسیم اقتصاد- شورای پول و اعتبار تعیین تکلیف سه تعاونی افضل توس، البرز ایرانیان و وحدت (آرمان) را به بانک های آینده،تجارت موسسه اعتباری ملل سپرد.

 به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در  یک هزار و دویست و سی و چهارمین جلسه خود در عصر روز سه شنبه 17 مردادماه از اقدامات و برنامه‌های انجام شده توسط بانک مرکزی درخصوص تعیین تکلیف تعاونی های افضل توس، البرز ایرانیان و وحدت (آرمان) توسط بانک های آینده، تجارت و موسسه اعتباری ملل پس از هماهنگی مرجع قضایی، ضمن تایید اقدامات به عمل آمده، از تلاش های انجام شده توسط حوزه های مختلف بانک مرکزی در این خصوص تشکر و قدردانی کرد.
همچنین شورای پول و اعتبار بر لزوم تداوم جدی و قاطع اجرای برنامه‌ها و تدابیر مورد نظر بانک مرکزی تا تصفیه کامل موسسات و تعاونی های غیرمجاز و ارائه گزارش‌های نوبه‌ای و  سه ماهه از اقدامات انجام شده به این شورا تأکید کرد.
گفتنی است در گزارش بانک مرکزی، اقدامات انجام شده درخصوص تعیین تکلیف سپرده سپرده‌گذاران تعاونی غیرمجاز منحله فرشتگان و پرداخت 90 درصد مانده حساب سپرده های تا دو میلیارد ریال به صورت علی الحساب مورد اشاره قرار گرفت.
اعضای شورای پول و اعتبار در این جلسه با توجه به «قانون پولی و بانکی کشور» مصوب سال 1351 و با هدف تعیینِ سازوکار مناسب جهت تعیین تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد در مؤسسات اعتباری، کاهش احتمال سوءاستفاده از وجوه حساب‌های یادشده، ارتقای شفافیت‌های مالی و ایجاد رویه‌ای واحد و یکسان در دفترداری مؤسسات اعتباری و همچنین صیانت از منافع سپرده‌گذاران و صاحبان وجوه، «دستورالعمل اجرایی شناسایی و تعیین‌ تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد (ریالی)» را تصویب کردند.
شورای پول و اعتبار پس از ارائه گزارش بانک مرکزی در مورد فعالیت های مربوط به واگذاری مدیریت دارایی ها و بدهی‌های تعاونی های اعتبار غیرمجاز سه گانه به شبکه بانکی کشور از فعالیت های انجام شده تقدیر کرد.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما