نسیم اقتصاد- بانک صادرات با شرکت مجتمع صنعتی ماموت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای پرداخت تسهیلات نوسازی و جایگزینی ناوگان باربری جاده ای تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک صادرات، این بانک در راستای ایفای مسئولیتهای اجتماعی و به منظور افزایش ایمنی جاده ای، جلوگیری از آلودگی هوا و محیط زیست و صرفه جویی در هزینه های سوخت، تفاهمنامه ای با شرکت مجتمع صنعتی ماموت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای مدت 2 سال (سالهای 96 و 97) جهت نوسازی و جایگزینی  ناوگان باربری جاده ای امضاء کرد.
براساس تفاهم نامه مذکور مقرر شد با پرداخت مبلغ 7/520 میلیارد ریال، 4 هزار دستگاه (دستگاه کشنده اسکانیا و 2 هزار دستگاه تریلر) نوسازی به شبکه حمل و نقل کشور افزوده شوند.
بر اساس این گزارش، وفق تفاهم نامه یادشده تا 80درصد قیمت خرید یک دستگاه کشنده اسکانیا تا سقف 3/200 میلیون ریال و یک دستگاه تریلر تا سقف 560 میلیون ریال (جمعاً مبلغ 3/760 میلیون ریال) در قالب عقود مرابحه، اجاره به شرط تملیک و یا فروش اقساطی ماشین آلات به متقاضیان پرداخت می شود.
شایان ذکر است مدت بازپرداخت تسهیلات مذکور حداکثر 7 سال و نرخ سود تسهیلات یاد شده مطابق مصوبه شورای پول و اعتبار 18درصد (9درصد سهم متقاضی و 9 درصد سهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای) می باشد و همچنین خودروهای مورد نظر حداکثر به مدت 2 سال توسط شرکت مجتمع صنعتی ماموت گارانتی و به مدت 10 سال خدمات پس از فروش و تامین قطعات خواهند داشت.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما