نسیم اقتصاد- طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی که ارزش دلار اندکی کاهش یافت، با افزایش روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.2 درصد رشد کرد و به 1259.43 دلار رسید.
در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر 0.1 درصد رشد کرد و در 1265.70 دلار ایستاد.
به گفته یوئیچی ایکه‌میزو، مدیر شعبه توکیوی بانک "آی سی بی سی استاندارد"، فعالان زیادی در بازار وجود ندارند و انگیزه چندانی برای افزایش قیمت‌ها در حال حاضر وجود ندارد بنابراین انتظار می‌رود بازار تا پایان ماه جاری آرام باشد.
بازارهای سهام آسیا روز سه‌شنبه بدنبال انتشار آمار تجارت مایوس کننده چین که دورنمای رشد اقتصاد جهانی را تیره کرد، ثابت بودند.
دلار در معاملات روز سه شنبه اندکی کاهش یافت و با رکورد پایین هفته گذشته فاصله چندانی نداشت. سرمایه گذاران منتظر آمار تورم آمریکا هستند که هفته جاری منتشر می‌شود تا دورنمای تحکیم سیاست پولی آمریکا را مورد ارزیابی قرار دهند.
شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز بزرگ اندکی کاهش یافت و در 93.333 واحد ایستاد. ضعیف شدن دلار، طلا را برای سرمایه گذاران غیرآمریکایی ارزان‌تر می‌کند.
بر اساس گزارش رویترز، ذخایر "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه به 786.87 تن کاهش یافت.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.3 درصد رشد کرد و به 16.28 دلار رسید. بهای معاملات این فلز روز گذشته به 16.10 دلار نزول کرده بود که پایین‌ترین قیمت در حدود یک ماه اخیر بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.4 درصد رشد کرد و 966.90 دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، 887.30 دلار معامله شد.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما