نسیم اقتصاد- رئیس هیات عامل ایدرو گفت: از سال آینده اولین محصول مشترک به بازار عرضه می شود که سرمایه گذاری فاز اول 660 میلیون یورو است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خبرنگاران جوان، منصور معظمی در مراسم امضای قرارداد همکاری تولید مشترک خودرو با حضور ایدرو و رنو گفت: طی 10 ماه مذاکره فشرده، قراردادی با ترکیب مناسب و با مشارکت 20 درصدی ایدرو تهیه شده و این مشارکت دهمین قراردادی است که از تفاهم نامه به قرارداد تبدیل شده است.
وی افزود: سرمایه گذاری فاز اول 660 میلیون یورو است که میزان تولید 300 هزار دستگاه خودرو است و دو محصول سیمبل و داستر در طی این قرارداد تولید خواهد شد.
معظمی تاکید کرد: در این قرارداد آمده است که رنو باید 30 درصد تولیدات خودرویی و قطعه را به بازارهای هدف صادر کند و این در حالی است که قرار بر آن است تا تعداد قطعه سازان فعال در این قرارداد به 60 شرکت افزایش یابد.
رئیس هیات عامل ایدرو بیان کرد: در پی اجرای این قرارداد، قطعه سازان و افراد شریک در این قرارداد به شبکه توزیع رنو متصل خواهند شد و این در حالی است که خدمات پس از فروش مناسبی در ایران از سوی شرکای ایدرو وجود دارد.
وی عنوان کرد: تعیین اعضای هیات مدیره به صورت چرخشی از سوی شرکا انجام خواهد شد و این موضوع تربیت نیروی انسانی را به همراه دارد.
معظمی تاکید کرد: در این قرارداد طراحی و تولید شاسی و گیربکس دیده شده است.
 رئیس هیات عامل ایدرو افزود:از اواخر سال اینده اولین محصول مشترک که 154 هزار دستگاه است به بازار عرضه می شود.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما