نسیم اقتصاد- وزیر نفت با قدردانی از حجت الاسلام محمدجواد منتظری، دادستان کل کشور برای تائید قرارداد فاز 11 پارس جنوبی گفت: این که، این قرارداد پس از 20 روز بررسی دقیق و سختگیرانه در هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی تایید شد برای ما سبب دلگرمی است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از شانا، مهندس بیژن زنگنه در گفتگو با واحد خبر رادیو با ابراز خرسندی از تائیدنهایی قرارداد فاز 11 پارس جنوبی اظهار کرد: با تائید این قرارداد یک نفس راحت کشیدم و گفتم خدایا شکر.
وی با اشاره به این که برای نهایی کردن متن قرارداد جدید نفتی مصوب دولت، یکسال زمان صرف شد، یادآور شد: قرارداد فاز 11 پارس جنوبی 12 تیرماه به امضا رسید، یعنی تقریبا حدود یک ماه پیش.
وزیر نفت ادامه داد: با وجود آن که یک ماه از امضای قرارداد فاز 11 پارس جنوبی سپری شده و تمام مراحل آن به تایید رسیده و روسای کمیسیونهای مجلس آن را روز دوشنبه (9 مردادماه) امضا و تایید و تحسین کردند باز عده ای دست از انتقاد بر نداشتند.
زنگنه ضمن قدردانی از دادستان کل کشور توضیح داد: آقای منتظری به همراه 2 معاون خود متعهدانه و با سختگیری و ریزبینی متن قرارداد را بررسی کردند و برای ما سبب دلگرمی شد که با این دقت، ریزبینی و سختگیری این قرارداد را تایید کردند.
وزیر نفت با اشاره به این که مدت 20 روز در هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی درباره قرارداد فاز 11 پارس جنوبی جلسه در سطوح مختلف برگزار شد، تصریح کرد: کارگروه‌ها آمدند، مجلس جلسه گذاشت، آقای حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی، مرکز پژوهش‌ها و آقای لاریجانی جلساتی برگزار کردند، و افراد بسیاری رفتند و آمدند و در نهایت این قرارداد تأیید شد.
مهندس زنگنه گفت: خوشحالم که با وجود همه بررسیها، یک قرارداد در حدود 700 صفحه‌ای بدون اشکال تایید شد.
قرارداد فاز 11 پارس جنوبی در جلسه 9 مردادماه هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی که با حضور همه اعضا برگزار شد، تایید شد.
9نفر اعضای هیئت یاد شده که به موجب قانون اصلاح قانون نفت مصوب 1390 مجلس شورای اسلامی تشکیل شده عبارت از دادستان کل کشور، رئیسان کمیسیون‌های انرژی و برنامه و بودجه مجلس، وزیران نفت و امور اقتصادی و دارایی،  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس کل بانک مرکزی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت است.
قرارداد فاز 11 پارس جنوبی، 12 تیرماه امسال میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیوم توتال، سی ان پی سی آی چین و پتروپارس ایران به امضا رسید.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما