نسیم اقتصاد- در هفته اول برگزاری لیگ ستارگان بورس، دانشگاه علامه طباطبایی با کسب سود 9065364 ریالی از سایر رقبای خود پیش افتاد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از سنا، رییس کمیته اجرایی لیگ ستارگان بورس ایران درباره اهداف نخستین لیگ ستارگان بورس گفت: یکی از اهداف اصلی ما انتقال و انعکاس فرهنگ اشتغال و کارآفرینی نوین در جامعه بود. در همین هفته اول مسابقه شاهد بودیم که تیم های اول، دوم و سوم در عرض یک هفته با رفتار درست معامله گری به سودهای قابل قبولی رسیدند.
یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: رقابت های لیگ ستارگان بورس با حضور 10 تیم از 10 دانشگاه مستقر در تهران به صورت جدی در حال پیگیری است و در پایان هفته اول، دانشگاه علامه طباطبایی پیشتاز است.
مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در این باره توضیح داد: دانشگاه علامه طباطبایی با اعتبار اولیه 10 میلیون تومانی در پایان معاملات امروز 900 هزار تومان سود کسب کرده است.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: دانشگاه خوارزمی با 6514606 ریال و دانشگاه شهید بهشتی با 5784747 ریال سود در رتبه های دوم و سوم این مسابقات قرار گرفتند و دانشگاه تهران و الزهرا به ترتیب در رتبه های چهارم و پنجم هستند.
یاسر فلاح با بیان اینکه تا کنون هیچ گروهی بازدهی منفی حداکثری یعنی منفی 40 درصد نداشته است، اظهار داشت: خوشبختانه از نظر هیأت داوران و کمیته اجرایی لیگ، عملکرد شرکت کنندگان مطلوب بوده و تیمی تا کنون حذف نشده است.
این مقام مسوول با اشاره به اینکه در هفته نخست رقابت ها، دو تیم اخطار دریافت کرده اند، گفت: بر اساس دستور العمل مسابقات، اخطار اول منجر به کسر 200 هزار تومان از پرتفوی می شود و در اخطار دوم 500 هزار تومان کسر می شود و در اخطار سوم گروه از رقابت ها حذف خواهد شد.
رییس شورای اطلاع رسانی بازار سرمایه درباره بازتاب این مسابقه اظهار داشت: اولین دوره لیگ ستارگان بازتاب ها و بازخوردهای فراوانی در سطح رسانه ها، فعالان بازار و فضای مجازی داشت و به واسطه لیگ ستارگان بورس فضای پویا و شادابی در دانشگاه ها به وجود آمده است به طوریکه دانشجویان و اساتید دانشگاه های شرکت کننده پیگیر این رقابت ها هستند.
مشاور رییس سازمان بورس خاطرنشان کرد: این مسابقه با استقبال چشمگیری از سوی دانشگاه ها مواجه شد به طوریکه در همین هفته اول 5 دانشگاه برای شرکت در مسابقه به ما مراجعه کردند اما از آنجایی که کار شروع شده بود متأسفانه امکان میزبانی از این 5 دانشگاه فراهم نشد اما انشالله سال دیگر این لیگ به صورت سراسری و با حضور بقیه دانشگاه ها برگزار می شود.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل درباره دستیابی به اهداف تعیین شده این مسابقه گفت: در هفته اول به بخش زیادی از اهداف دست پیدا کردیم. به عنوان مثال یکی از این اهداف آشنایی جامعه با بازار سرمایه بود که به عموم جامعه این موضوع انتقال داده شود که می توان از طریق بازار سرمایه کسب درآمد کرد.
یاسر فلاح درباره دیگر اهداف این مسابقه تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی ما انتقال و انعکاس فرهنگ اشتغال و کارآفرینی نوین در جامعه بود. در همین هفته اول مسابقه شاهد این بودیم که تیم های اول، دوم و سوم در عرض یک هفته با رفتار درست معامله گری به سودهای قابل قبولی رسیدند.
مشاور رییس سازمان بورس با بیان اینکه این موضوع نشان می دهد که دانشجویان و قشر تحصیلکرده می توانند به بازار سرمایه به عنوان محملی برای کسب درآمد نگاه کنند، گفت: یکی از اهداف اصلی ما این بود که هم راستا با سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، یکی از دروازه های ورود به اشتغال مدرن برای افراد تحصیلکرده و صاحبان فکر باز شود.
رییس اجرایی لیگ ستارگان بورس ایران در بخش پایانی گفتگو با "سنا" درباره استفاده شرکت کنندگان از گروه ها یا افراد مشاور اظهار داشت: همه تیم ها سرپرست دارند و سرپرستان از اعضای هیأت علمی، اساتید دانشگاه و فارغ التحصیلان دانشگاه هستند اما شرکت کنندگان می توانند علاوه بر سرپرست با سایر صاحب نظران مشورت کنند.
فلاح در ادامه افزود: در خلال برگزاری لیگ مدیران عامل شرکت های بورسی، ارکان بازار سرمایه و مدیران ارشد بورس حضور پیدا می کنند تا در عین روحیه دادن به شرکت کنندگان امکان طرح سوال از این افراد صاحب صلاحیت فراهم شود.
لازم به ذکر است؛ در پایان ساعت معاملاتی امروز دانشجویان حاضر در این شرکت به تماشای فیلم رکود بزرگ به همراه نقد و بررسی از سوی دکتر عبده تبریزی و دکتر سعید اسلامی می نشینند.
خاطر نشان می شود، این لیگ به صورت زنده و مستقیم از شبکه ایران کالا در طول ساعات معاملاتی روزهای زوج پخش می شود.

اخبار مرتبط

نظرات شما