نسیم اقتصاد- بر اساس رایزنی‌های شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با استانداری استان گیلان و به منظور استفاده بهینه از برق و جلوگیری از قطعی برق، با دستور استاندار گیلان ساعت کار ادارات استان تغییر یافت.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از پاون، عظیم بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه پیک مصرف برق استان گیلان رکورد زد، افزود: پیک مصرف برق استان گیلان با ثبت رکورد 1626 مگاوات نسبت به پیک سال گذشته با افزایش 19 مگاواتی روبرو شد و پیش بینی می‌شود که پیک بار سال 96 با توجه به روزهای گرم پیش رو از این رقم نیز فراتر رود و شاهد ثبت رکورد بی سابقه مصرف برق در استان گیلان باشیم. با این وجود تمامی پرسنل و اکیپ‌های عملیاتی به همراه پیمانکاران در حالت آماده باش بوده و برای تأمین برق مطمئن و پایدار مشترکین و هم استانی‌ها از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد.
وی یادآور شد: راهکارهای متفاوتی برای تأمین برق پایدار مشترکین اتخاذ شده است از جمله این راهکارها، طرح ذخیره عملیاتی، طرح تعطیلات و تعمیرات تابستانی برای صنایع استان و فرهنگ سازی در زمینه استفاده بهینه از برق می‌باشد. همچنین شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان رایزنی‌های مختلفی را با استاندار محترم استان گیلان در راستای استفاده بهینه از برق و جلوگیری از قطعی برق انجام داده است که با دستور استاندار محترم استان گیلان ساعات کار ادارات استان تغییر یافت و ساعات کار ادارات یک ساعت زودتر شروع و یک ساعت زودتر خاتمه می‌یابد.
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه طبق پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، گرمای هوای کشور در روزهای آتی افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: با توجه به گرمای شدید، به منظور استفاده بهینه از انرژی برق و حفظ پایداری شبکه و جلوگیری از افت ولتاژ و خاموشی‌های احتمالی، از مشترکین درخواست می‌کنیم از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف (12 الی 17 و 20 الی 24) خودداری کنند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما