نسیم اقتصاد- پیک مصرف برق در روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 4 هزار مگاواتی روبرو شد و عدد 53 هزار و 60 مگاوات را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از پاون، پیک مصرف برق در روز گذشته (سه شنبه) با کاهش 1500 مگاواتی نسبت به روز دوشنبه به 53 هزار و 60 مگاوات رسید.
بر اساس این گزارش، پیک مصرف برق در مدت مشابه سال گذشته 49 هزار مگاوات بوده که با این حساب می توان گفت پیک مصرف برق 4 هزار مگاوات نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
این میزان افزایش به تنهایی بیش از کل مصرف کشور آذربایجان است.
این گزارش می افزاید، در روز یکشنبه 8 مردادماه جاری پیک مصرف برق با ثبت بالاترین میزان مصرف در تاریخ صنعت برق کشور به 55 هزار و 442 مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 12 هزار و 500 مگاوات افزایش داشت.
بر این اساس در روز 8 مردادماه کشور حدود 2.1 برابر ارمنستان و آذربایجان تنها رشد مصرف برق را تجربه کرد، به عبارت دیگر، ما در این روز تقریباً به اندازه 27 میلیون نفر (با احتساب مجموع جمعیت ارمنستان و آذربایجان)، اضافه بر جمعیت کنونی کشورمان برق مصرف کردیم.
قابل تأمل اینکه در این روز مصرف برق صنایع نیز افزایش چندانی نداشته و به همین خاطر می‌توان گفت عمده مصرف در بخش غیر مولد کشور بوده است.
به گواه تحلیل کارشناسان صتعت برق، چنین رشدی بیش از آنکه حرکت دهنده کشور به سمت رشد و توسعه باشد باعث می شود تا صنایع تقریباً رشد یافته‌ای چون صنعت برق که در طول سالیان متمادی نیز شکل گرفته و به بلوغ رسیده اند، دچار مشکلات عدیده‌ای بشوند.
بنابراین تنها راهکار اساسی برای مواجه با چنین امری به نظر می‌رسد مدیریت مصرف برق در این روزهای گرم تابستانی باشد، روزهایی که به مراتب برای هموطنان جنوب کشور گرمتر خواهد بود و بالطبع نیاز به خدمات برق بسیار و واجب تر. 
 

اخبار مرتبط

نظرات شما