نسیم اقتصاد- شنیده می شود پروانه مافی نماینده مردم تهران با رای اکثریت اعضای فراکسیون اشتغال و تولید به عنوان رییس کمیته کسب و کارهای الکترونیکی مجلس انتخاب شده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از فناوران، در جلسه هفته گذشته فراکسیون تولید و اشتغال با وزیر ارتباطات، کمیته مشترک برای تقویت کسب و کارهای الکترونیکی تشکیل شد.
رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با بیان رفع موانع اشتغال در حوزه فاوا گفت: کمیته مشترک مجلس، دولت و بخش خصوصی برای تقویت کسب و کارهای الکترونیکی و رفع موانع در این حوزه تشکیل شد.
غلامرضا کاتب افزود: کسب و کارهای الکترونیکی باید بتواند فعالیت های خود را گسترش دهد و در این راستا مجلس حمایت های لازم را برای تقویت این کسب و کارها و رفع موانع در این زمینه انجام خواهد داد.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه اعضای این فراکسیون و وزیر ارتباطات موافقت کردند که کمیته مشترک مجلس، دولت و بخش خصوصی برای تقویت کسب و کارهای الکترونیکی تشکیل شود پیش بینی بر این اساس خواهد بود که زمینه رفع موانع در گسترش این کسب و کارها فراهم شود.
شهباز حسن پور بیگلری، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفت: باید مشکلات بیمه ای، مالیاتی و دیگر مسایل دیگر در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی رفع شود تا زمینه ایجاد 150 هزار شغل در بخش فاوا فراهم شود.
وی با بیان اینکه در این نشست بر لزوم تقویت پست بانک توسط وزارت ارتباطات تاکید شد، گفت: در کنار کسب و کارهای نوین باید به بحث اشتغال در بخش کسب و کارهای سنتی نیز توجه شود.
براساس این گزارش شنیده شده است که پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس به عنوان رییس این کمیته انتخاب شده است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما