نسیم اقتصاد- یک مقام مسئول گفت:براساس آخرین آمار وزارت بهداشت تاکنون از 85 نفری که مبتلا به بیماری شدند 5 نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خبرنگاران جوان، کریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو اظهار داشت: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت تا کنون از 85 نفری که مبتلا به بیماری شدند 5 نفر از آنها جان خود را از دست دادند.
وی با اشاره به اینکه طبق روال همه ساله در فصل گرما فعالیت کنه ها افزایش می یابد، افزود: البته با افزایش بیش از حد دما روند فعالیت معکوس می شود.
امیری ادامه داد: از مردم تقاضا داریم که از ذبح دام  به مناسبت های مختلف در منازل خود خودداری نمایند چرا که امکان شیوع آلودگی در هر فصلی از سال وجود دارد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه با خرید گوشت از مراکز مجاز جای هیچ گونه نگرانی نیست، بیان کرد: افراد تنها در مصرف جگر خام احتیاط نمایند به طوریکه به سبب احتمال ویروس هنگام خرد کردن از دستکش استفاده نمایند .
به گفته مدیرکل دفتر بهداشت مدیریت بیماری دامی از دامداران تقاضا می شود از تماس مستقیم با بدن دام و کشتار غیر مجاز امتناع نمایند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما