نسیم اقتصاد- استاندار تهران گفت: اکنون مشکلی به نام کیفیت آب در استان تهران وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از پاون، سیدحسین هاشمی در افتتاح فاز اول پروژه تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اولویت‌های استانداری تهران در دولت یازدهم در کنار اولویت‌های دیگر، بخش آب و فاضلاب بوده است.
هاشمی افزود: در استان تهران ما دو اشکال عمده داشتیم اولین مشکل در رابطه با آب شرب مردم  که بیش از 50 میلیون مترمکعب کسری آب در جنوب شرق استان تهران، شهرستان ری  و غیره داشته‌ایم و مشکل دوم در کیفیت آب بوده است که خوشبختانه هم اکنون می‌توانیم اعلام کنیم که مشکلی به نام کیفیت آب در استان تهران نداریم.
استاندار تهران بیان داشت: به دلیل خشکسالی‌های مستمر که شاهد آن بوده‌ایم که در رابطه با کمیت آب نیز بسیار مهم است و لازم است مردم در مصرف آب دقت کافی داشته باشند و مدیریت مصرف را به عنوان یک اصل در نظر داشته باشند که به مشکل جدی برخورد نکنیم.
هاشمی گفت: خط انتقال «قمر بنی هاشم» که شرق و غرب تهران را به یکدیگر متصل و آب را ایمن‌سازی می‌کند. به زودی در روزهای آتی توسط یکی از مسئولین تراز اول مورد افتتاح قرار خواهد گرفت.
او با بیان اینکه در بخش فاضلاب یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب فاضلاب در تهران به صورت رها داشته‌ایم گفت: با همین سیاست، آب مورد تصفیه قرار می‌گیرد و پساب آن را در کشاورزی، صنعت، فضای سبز و تزریق به منابعی که به این پساب نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌دهیم که بدینوسیله آب های زیرمینی را که به شدت افت پیدا کرده است تقویت کنیم و در مجموع از فرونشست زمین صیانت می کنیم که این کار بسیار کلیدی است.
وی ادامه داد: انشااله در دولت دوازدهم این بحث به پایان می‌رسد و  از تمام آب های فاضلاب چه فاضلاب های روان و چه فاضلاب هایی که از طریق خانگی به این سیستم متصل می‌شوند بتوانیم استفاده کنیم.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما