نسیم اقتصاد- صندوق طلا معاملات ثانویه صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان به عنوان اولین صندوق کالایی بازار سرمایه در حالی از امروز در بورس کالای ایران آغاز شد که هر واحد این صندوق در اولین روز معاملاتی خود، با بازدهی مثبت بیش از 3 درصدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از بورس کالای ایران، معاملات ثانویه صندوق سرمایه‌ گذاری پشتوانه طلای لوتوس که به عنوان اولین صندوق کالایی بازار سرمایه کشور در خرداد ماه پذیره نویسی شد و از سازمان بورس اوراق بهادار تهران مجوز فعالیت گرفت، از امروز آغاز شد.
به این ترتیب در حالی امروز معاملات ثانویه اولین صندوق سرمایه گذاری طلا با نماد «طلا» در بورس کالای ایران آغاز شد که هر واحد آن در بالاترین سطح به قیمت 10 هزار و 304 ریال مورد معامله قرار گرفت.
این قیمت در حالی برای هر واحد صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس رقم خورد که تا لحظه تهیه این خبر تعداد 36 هزار و 716 واحد از آن در بازار معامله شده است.
شایان ذکر است صندوق سرمایه‌ گذاری پشتوانه طلای لوتوس به عنوان اولین صندوق کالایی بازار سرمایه کشور در خرداد ماه پذیره نویسی شد. پذیره‌ نویسی این صندوق که از تاریخ 20 الی 24 خرداد ماه امسال آغاز شد، با استقبال چشمگیر سرمایه ‌گذاران مواجه شد؛ به طوری که در 5 روز پذیره نویسی این صندوق بیش از 15 میلیارد و 798 میلیون تومان از واحدهای این صندوق (به ارزش هر واحد هزار تومان) توسط سرمایه گذاران خریداری شد که با احتساب یک میلیارد تومان آورده اولیه مؤسسان، در مجموع بیش از 16 میلیارد و 798 میلیارد تومان سرمایه در صندوق جذب شد.
از آنجایی که صندوق پشتوانه طلای لوتوس از نوع صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس کالا (ETC) است، خرید و فروش واحدهای این صندوق از طریق سیستم معاملات آنلاین کارگزاری ها نیز قابل انجام است و خالص ارزش دارایی های (NAV) آن هر دو دقیقه یک بار بر اساس ارزش دارایی صندوق به روزرسانی می شود.
تأمین سرمایه لوتوس پارسیان مدیر و بازارگردان این صندوق بوده و فعالیت صندوق تحت نظارت حسابرس، متولی و سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌شود. مدیریت صندوق به صورت فعال (Active) صورت خواهد گرفت و دارایی آن گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلاست.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما