نسیم اقتصاد- قائم‌مقام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی درخصوص وضعیت کسب وکارهای اینترنتی گفت: ایندکت هایی که دردی ماه پارسال درکمیته نظارتی تصویب شد قرار است درمرکز توسعه تجارت الکترونیک ثبت شده و مطابق چارچوب بانک مرکزی می توانند فعالیت خود را انجام دهند و پس از راه اندازی و ثبت نام به فعالیتشان ادامه دهند اما باید توجه داشت که تازمانیکه بانک مرکزی چارچوب ها را مشخص نکرده وضعیت این کسب وکارها کاملا مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم اقتصاد، فرانک اسکوئی درادامه افزود: از ابتدای امسال ارتباط با مرکز اصناف به صورت سیستمی برقرار شده و کسانی که درسایت نماد ثبت نام شده اند می توانند درانتخابات اتحادیه ها شرکت کنند .
معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردها درمورد " پنجره واحد" اظهار کرد: هدف از پنجره واحد این است که متقاضیان فعالیت های اقتصادی برای ثبت نام  نیاز به مراجعه حضوری نباشد و به دنبال کم کردن مراجعات به دستگاه ها هستیم که درحال حاضر قدم های موثری دراین زمینه برداشتیم که به اختصار بدین شرح است :
1- طی هماهنگی های انجام شده با مرکز اصناف  قرار بر این شد تا اطلاعات اخذ شده را به صورت سیستمی ارسال خواهیم کرد.
2- هر سایتی لازم است از وزارت ارشاد مجوز ثبت اخذ کند و پس از آنکه کسی درخواست داد تمام اطلاعات ارسال خواهد شد که دراین مورد منتظر خدمات به سرویس هستیم.
3- بحث مشاغل خانگی که امروزه به دلیل اینکه اکثر سایت ها به صورت مشاغل خانگی درتعامل با هم هستند نیز دراینجا منتظر کار به سرویس هستیم .
 
 

اخبار مرتبط

نظرات شما