نسیم اقتصاد- یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از فروش سهام پالایشگاه نفت کرمانشاه از 22 هزار و 500 تومان به 2250 تومان خبر داد و بر تحقیق و تفحص مجلس از این موضوع تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا گفت: فروش پالایشگاه نفت کرمانشاه به یک دهم قیمت واقعی اعتراض شدید نمایندگان استان را در پی داشت به همین دلیل تقاضای تحقیق و تفحص از این مسئله را با امضای همه نمایندگان استان تقدیم هیئت رییسه مجلس کردیم.
نماینده مردم سنقر در مجلس با اشاره به تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از پالایشگاه نفت کرمانشاه در کمیسیون اقتصادی، گفت: در حالی که قیمت اصلی پالایشگاه بیش از 2000 میلیارد تومان برآورد شده است اما قیمت پایه برای فروش این شرکت 180 میلیارد تومان تعیین شد که در نهایت به 210 میلیارد تومان به یک شخص حقیقی فروخته شد.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با یادآوری قیمت هر سهم پالایشگاه نفت کرمانشاه در بورس اوراق بهادار کشور و کاهش قیمت‌های اتفاق افتاده قیمت سهام این پالایشگاه طی سال‌های 93 تا 96، گفت: قیمت هر سهم پالایشگاه در بورس اوراق بهادار کشور در سال 1393، 22 هزار و 500 تومان قیمت داشت، دولت این پالایشگاه را به جای بدهی به بانک‌ها واگذار کرد اما بعد از سه سال این پالایشگاه از بانک‌ها پس گرفته شد و قیمت هر سهم این شرکت 2250 تومان تعیین شد و طی فرآیندی غیرقابل دفاع به فردی واگذار شد.
این عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه رسیدگی به تخلفات احتمالی این نقل و انتقال را به پس از تصویب طرح در صحن علنی مجلس، طی شدن فرآیند تحقیق و تفحص و ارجاع گزارش تحقیق به دستگاه قضایی امکان‌پذیر دانست.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما